Nästa auktion 17 juli
Visning fredag 14/7, lördag 15/7, söndag 16/7 och måndag 17/7
8494 Uniform
+ mössa
Såld: 3.600 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8379 Brickbord
omkring 1900, längd: 80 cm, djup: 52 cm, höjd: 70 ca
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8267 Enarmad bandit
Cherryföretagen, höjd: 180 cm
Såld: 1.900 kr
Såldes den 17 juli 2017
8266 Enarmad bandit
Cherryföretagen, höjd: 160 cm
Såld: 1.600 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8265 Enarmad bandit
Cherryföretagen, höjd: 160 cm
Såld: 1.000 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8261 Skålar
Såld: 1.300 kr
Såldes den 17 juli 2017
8257 Kaffekoppar
Såld: 1.000 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8179 Soffa
Norell, längd: 215 cm
Såld: 2.600 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8117 Vitvinsglas
17 st
Såld: 2.200 kr
Såldes den 17 juli 2017
8114 Vette
längd: 44 cm
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8105 Parasoll
Nepal, handmålat, 1940-/50-tal
Såld: 1.200 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8100 Tallrikar
4 st, Kina, omkring 1800
Såld: 600 kr
Såldes den 17 juli 2017
8097 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), -60, 37/50, motivet: 31x38
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8070 Supkoppar
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8050 Tallrikar
9 st, Glas
Såld: 150 kr
Såldes den 17 juli 2017
8044 Byrå
Såld: 1.600 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
8029 Oljemålning
Lars Tärning (f. 1945), 2017, päron, diameter: 39 cm
Såld: 1.200 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
7679 Etagebord
Såld: 300 kr
Såldes den 17 juli 2017
7551 Ring
silver och paste
Såld: 100 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
7456 Trädgårdsurnor
Ett par, höjd: 45 cm, metall
Såld: 1.000 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
7448 Skål
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017
7257 Ljusstakar
ett par, Firma Svenskt Tenn, 1930, höjd: 12 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
7062 Kolhämtare
Koppar/porslin
Såld: 700 kr
Såldes den 17 juli 2017 -
7002 Skulptur
Såld: 3.000 kr
Såldes den 17 juli 2017
4728 Oljemålning
Emile Saudemont, Montmartre, 23x18 ca
Såld: 1.400 kr
Såldes den 17 juli 2017