Veckoauktion den 17 november 2003

  • Sortera efter

  • 1332 Byrå
    England, L.72 D.29 H.71, mässingsbeslag
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1380 Byrå
    gustaviansk stil, L.80 D.43 H.75
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1256 Byrå
    Louis XVI-stil, Stenskiva, L.80 D.40 H.71
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1460 Tupp
    bemålat trä
    Såld: 350 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1160 Tusch
    F.W.Scholander, 1800-tal, Visdomsord, 22 x 20
    Såld: 450 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1154 Tusch
    Zenbuddistisk, 1700-tal, (sliten)
    Såld: 400 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1375 Vas
    Gunnar Nylund, chamott, H.21
    Såld: 650 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1470 Vas
    keramik, H24, (sk)
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    17 november kl 16:00
  • 1019 Vas
    Rörstrand, Stålhane, H22
    Såld: 750 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1411 Vas
    STENGODS, GUNNAR NYLUND, RÖRSTRAND, H.43
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1072 Vas
    Strömbergshyttan, ej sign. H16
    Såld: 400 kr

    Såldes den 17 november 2003
  • 1109 Vaser
    1 par, Rörstrand, Prästkrage
    Såld: 350 kr

    Såldes den 17 november 2003