Veckoauktion den 18 augusti 2003

  • Sortera efter

  • 7302 Akvarell
    Sign E.S, Elin Sjöborg, 28x22
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    18 augusti kl 16:00
  • 7071 Ampel
    1800-tal, Karl Johan-stil, Dia 45
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7012 Ampel
    mässing/glas, Empirstil, dia 78
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7015 Matta
    gallerimodell, orientalisk, Bochara 300x90, sk
    Såld: 800 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7064 Matta
    Kina, blå, 229 x 168
    Såld: 700 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7063 Matta
    Kina, grön, 229 x 168
    Såld: 700 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7184 Vas
    Böhmen, H16
    Såld: 650 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7366 Vas
    Friberg, H.14, (sk)
    Såld: 300 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7103 Vas
    Gullaskrufs glasbruk, 1991, PKOO 23/25, H.25
    Såld: 800 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7262 Vas
    Gustafsberg, Carrara, H.18
    Såld: 200 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7319 Vas
    keramik, Gefle, H25
    Såld: 450 kr

    Såldes den 18 augusti 2003
  • 7348 Vas
    Mona Morales Schildt, Ventana, Kosta, H.12
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 18 augusti 2003