KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656605
nr 1365 6605
Acke Sjöstrand
(1875-1927), Sverige
Oljemålning, Katedral. Olja på pannå. Signerad, 97x67 cm
Kondition: slitage, skador
Carl-Axel (Acke) Sjöstrand, svensk bildkonstnär född 1875, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 7 december 2020
kl 20:14:21
100 kr
200 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Acke Sjöstrand
Läs mer om Acke Sjöstrand