KONST / Litografier / Färglitografi 13634271
*
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 12:39:05
1
100 kr
24/11 12:39:52
1
250 kr
26/11 16:17:50
2
250 kr
26/11 16:17:50
1
250 kr (Budbetjänt)
26/11 16:18:42
2
350 kr
27/11 14:26:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:17
-
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:56
-
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:26
-
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:46
*
Harry Kampf
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1363 4271
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 342/360. Motivet: 42x59 cm
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 12:39:05 | 1 | 100 kr |
24/11 12:39:52 | 1 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 2 | 250 kr |
26/11 16:17:50 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/11 16:18:42 | 2 | 350 kr |
27/11 14:26:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry kampf litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:17 -
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28 -
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:56 -
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:26 -
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:46