KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10996039
*
nr 1099 6039
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Oljemålning, Lars Lerin (f. 1954), Villaträdgård i vinterskrud, signerad 1976, duk 83x93
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Följerätt
Utrop:
80.000 kr
Såld:
60.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:39:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 22:10:53
1
Vinnande bud
- Klassiska
27 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellister lars lerin olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29
-
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:10
-
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:13
*
Lars Lerin
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Läs mer om Klassiska
nr 1099 6039
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Oljemålning, Lars Lerin (f. 1954), Villaträdgård i vinterskrud, signerad 1976, duk 83x93
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 80.000 kr |
Såld: | 60.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 22:10:53 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
27 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellister lars lerin olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:29 -
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:10 -
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:13