KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7635180
*
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 22:00:25
1
350 kr
29/5 14:46:40
2
350 kr
1/6 13:13:07
2
Vinnande bud
4/6 18:11:49
3
450 kr
4/6 19:35:34
4
600 kr
4/6 19:38:33
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:05
-
4245 Akvarell
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:47
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 18:49
-
3106 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Hovs hallar. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:29
-
4092 Akvarell
Tono Stokes, "Feeding time at Nakhl". Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:55
*
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Läs mer om Björn Jonson
nr 763 5180
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), eka, motivets mått: 50x69
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 22:00:25 | 1 | 350 kr |
29/5 14:46:40 | 2 | 350 kr |
1/6 13:13:07 | 2 | Vinnande bud |
4/6 18:11:49 | 3 | 450 kr |
4/6 19:35:34 | 4 | 600 kr |
4/6 19:38:33 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Jonson
Björn Jonson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.Läs mer om Björn Jonson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn jonson eka marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träbåt vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:05 -
4245 Akvarell
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:47 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 18:49 -
3106 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Hovs hallar. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 20:29 -
4092 Akvarell
Tono Stokes, "Feeding time at Nakhl". Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:55