KONST / Litografier / Färglitografi 14278230
*
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:20:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 01:41:59
1
500 kr
25/10 18:13:05
1
1.200 kr
25/10 18:46:53
2
350 kr
25/10 18:46:53
1
400 kr (Budbetjänt)
25/10 18:47:52
2
450 kr
25/10 18:47:52
1
500 kr (Budbetjänt)
25/10 18:49:43
2
600 kr
25/10 18:49:43
1
700 kr (Budbetjänt)
25/10 18:50:49
2
800 kr
25/10 18:50:49
1
900 kr (Budbetjänt)
25/10 18:53:13
2
1.000 kr
25/10 18:53:13
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/10 19:02:24
3
1.200 kr
25/10 19:02:24
1
1.200 kr (Budbetjänt)
25/10 19:03:17
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:17
-
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:56
-
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:26
-
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:46
*
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Höglund
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 01:41:59 | 1 | 500 kr |
25/10 18:13:05 | 1 | 1.200 kr |
25/10 18:46:53 | 2 | 350 kr |
25/10 18:46:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:47:52 | 2 | 450 kr |
25/10 18:47:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:49:43 | 2 | 600 kr |
25/10 18:49:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:50:49 | 2 | 800 kr |
25/10 18:50:49 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:53:13 | 2 | 1.000 kr |
25/10 18:53:13 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
25/10 19:02:24 | 3 | 1.200 kr |
25/10 19:02:24 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/10 19:03:17 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 18:17 -
2026 Färglitografi
3 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28 -
3105 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Sydländsk kus..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:28
-
4182 Färglitografi
Anders Österlin (1926-2011), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:56 -
2038 Färglitografi
Antoni Tà pies (1923-2012), Spanien. "A effacé", ko..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 19:26 -
2079 Färglitografi
Avo Keerend (1920-2012), Estland. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
22 april kl 20:46