KONST / Litografier / Färglitografi 9603080
*
nr 960 3080
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 18:13:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 16:05:56
1
100 kr
11/5 17:47:41
2
200 kr
11/5 18:06:38
3
200 kr
11/5 18:06:38
2
200 kr (Budbetjänt)
11/5 18:07:28
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:01
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:13
-
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:26
-
2078 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:46
-
2077 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:45
-
2073 Färglitografi
Francois Arnal (1924-2012), komposition. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:40
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evy Låås
nr 960 3080
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Interiör, 53/360, motivet: 56x67
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 16:05:56 | 1 | 100 kr |
11/5 17:47:41 | 2 | 200 kr |
11/5 18:06:38 | 3 | 200 kr |
11/5 18:06:38 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
11/5 18:07:28 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:01 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:13 -
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 20:26
-
2078 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:46 -
2077 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:45 -
2073 Färglitografi
Francois Arnal (1924-2012), komposition. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
29 april kl 19:40