KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13371038
*
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:23
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
8412 Blandteknik
3 st, från skissblock, 1867, bland annat Öregrund ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:04
-
8398 Blandteknik
3 st, Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:41
-
8347 Blandteknik
Markus Kasemaa (1972). Signerad, daterad 1994, kom..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:35
-
8348 Blandteknik
Markus Kasemaa (f. 1972), Estland. "Komposition me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:49
-
8179 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Barnporträtt, ej signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:52
-
8346 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Estland, Signerad. "Klassi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:58
*
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Läs mer om Dorothy de Bock Porter
nr 1337 1038
Dorothy de Bock Porter
(1873-1956), England
Blandteknik, 2 st. Äppelblom och Vide. Signerade. Motivet: 28x21,5 cm
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Dorothy de Bock Porter
Dorothy De Bock Porter (Paterson), engelsk illustratör född i Greenwich, Kent 1873, död i Hendon 1956.Läs mer om Dorothy de Bock Porter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik engelsk england europa vattenfärg äppelblom och vide
-
8412 Blandteknik
3 st, från skissblock, 1867, bland annat Öregrund ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:04 -
8398 Blandteknik
3 st, Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:41 -
8347 Blandteknik
Markus Kasemaa (1972). Signerad, daterad 1994, kom..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:35
-
8348 Blandteknik
Markus Kasemaa (f. 1972), Estland. "Komposition me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:49 -
8179 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Barnporträtt, ej signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:52 -
8346 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Estland, Signerad. "Klassi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:58