KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12507100
nr 1250 7100
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Klevgränd, signerad, 1981. Olja på duk, 45x54
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 april 2019
kl 19:32:28
29/4 19:27:28
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon