Konstnärer & Designers

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  X  Y  Z  Å  Ä  Ö

Gunnar Brusewitz

1924-2004

Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.

Läs om andra konstnärer och designers på Metropol

Sålda föremål av Gunnar Brusewitz

Hitta fler föremål av Gunnar Brusewitz i www.auktionsprisbanken.se

  • 8540 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), -00, skator, 24x32
    Såld: 9.200 kr

    Såldes den 6 december 2010
  • 3021 Blandteknik
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 1976, 38x27
    Såld: 6.600 kr

    Såldes den 30 april 2012
  • 9470 Akvarell
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), signerad, 1977, Oramad
    Såld: 6.400 kr

    Såldes den 15 december 2014
  • 9471 Blandteknik
    Såld: 5.400 kr

    Såldes den 15 december 2014
  • 1567 Akvarell
    Såld: 5.200 kr

    Såldes den 22 februari 2016
  • 2459 Akvarell
    Såld: 5.000 kr

    Såldes den 5 juni 2017