Utvalt
Visning fredag 11/8, lördag 12/8, söndag 13/8 och måndag 14/8.
Auktionen avslutas måndag den 14 augusti kl 20:02.
1080 Vitrinskåp
Såld: 100 kr
Såldes den 28 augusti 2017 -
9462 Terrin
+ fat, blåvit, Kina, längd: 26-30
Såld: 1.100 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2167 Skulptur
Såld: 450 kr
Såldes den 14 augusti 2017
2165 Skänk
Bemålad, längd: 105 cm, djup: 50 cm, höjd: 61 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2161 Skålfat
Thommy Bremberg (f. 1954), Boda, -94, glas, 40x25 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2145 Servis
14 delar, Ryssland, kopparnas höjd 9 cm
Såld: 1.100 kr
Såldes den 14 augusti 2017
2138 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2132 Fat
Såld: 300 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2104 Karmstol
Nyrokoko
Såld: 500 kr
Såldes den 14 augusti 2017
2081 Oljemålning
Birger Ohlsson, "sol i morgondis", 55x45
Såld: 100 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2075 Koffertar
3 st
Såld: 600 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2066 Matservis
ca 45 delar, Ranka, Stig Lindberg (1916-1982)
Såld: 4.000 kr
Såldes den 14 augusti 2017
2057 Stolar
3 st, Danmark, 1950-tal
Såld: 1.000 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2005 Matta
Orientalisk, 168x233
Såld: 500 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
2004 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Oscar
Såld: 1.700 kr
Såldes den 14 augusti 2017
1281 Oljemålning
Såld: 350 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
1208 Plafonder
Såld: 900 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
1159 Pottskåp
längd: 49 cm, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 14 augusti 2017
1124 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), figurer, signerad, 19x51
Såld: 300 kr
Såldes den 14 augusti 2017 -
1061 Halsband
+ armlänk, sterlingsilver
Såld: 300 kr
Såldes den 14 augusti 2017