Utvalt från helgens auktion
3121 Ljusstakar
Såld: 25.500 kr
Såldes den 8 maj 2017
8157 Skrin
Såld: 2.200 kr
Såldes den 24 april 2017
3128 Ring
Såld: 5.000 kr
Såldes den 24 april 2017
3124 Dryckeskanna
Såld: 10.000 kr
Såldes den 24 april 2017
3122 Ljusstakar
Såld: 4.600 kr
Såldes den 24 april 2017
3118 Pingla
Sterling, höjd: 9 v. 145 g ca
Såld: 1.100 kr
Såldes den 24 april 2017
3117 Whiskytumlare
Såld: 2.800 kr
Såldes den 24 april 2017
3116 Såsskålar
Såld: 4.400 kr
Såldes den 24 april 2017
3109 Vas
Såld: 2.200 kr
Såldes den 24 april 2017
3093 Ring
silver, Kumkum
Såld: 350 kr
Såldes den 24 april 2017
3066 Armband
silver, Sterling, Orlando Orlandini, Italien, 35 gr
Såld: 400 kr
Såldes den 24 april 2017
3035 Kuverttallrikar
12 st, Sterling, diameter: 28 cm, vikt: 5450 g ca
Såld: 27.500 kr
Såldes den 24 april 2017
3024 Kaffeservis
Såld: 5.200 kr
Såldes den 24 april 2017
3006 Ljusstakar
Ett par, silver, 1960-tal, höjd: 11 ca
Såld: 1.700 kr
Såldes den 24 april 2017
1254 Dryckeskanna
Såld: 8.600 kr
Såldes den 24 april 2017
2036 Oljemålning
Axel Lind (1907-2011), Atlantstorm, 19x79
Såld: 4.400 kr
Såldes den 24 april 2017
2035 Väggrelief
Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), 33x35
Såld: 2.400 kr
Såldes den 24 april 2017
2032 Golvlampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, No 1842
Såld: 4.400 kr
Såldes den 24 april 2017
2024 Oljemålning
Såld: 8.000 kr
Såldes den 24 april 2017
2010 Oljemålning
Karin Parrow (1900-1984), Landskap, 50x56
Såld: 10.000 kr
Såldes den 24 april 2017
2008 Färglitografi
Såld: 7.000 kr
Såldes den 24 april 2017
2006 Oljemålning
Gunnar Torhamn (1894-1965), Längtan, 50x60
Såld: 34.000 kr
Såldes den 24 april 2017
1041 Salongsbord
Såld: 100 kr
Såldes den 24 april 2017