Auktion 3 april
Auktionen avslutas måndag 3 april
Visning fredag 31/3, lördag 1/4, söndag 2/4 och måndag 3/4
7261 Skulptur
Signerad, Keramik, höjd: 15 cm
Såld: 1.000 kr
Såldes den 10 april 2017 -
7142 Assietter
17 st, Rörstrand
Såld: 100 kr
Såldes den 10 april 2017 -
7475 Grafiska blad
13 st, Fåglar, lösa blad, bladets mått: 26x17
Såld: 100 kr
Såldes den 3 april 2017
7420 Väggrelief
Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Fåglar, 23x23 ca
Såld: 1.200 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7409 Oljemålning
Såld: 1.500 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7408 Oljemålning
Såld: 2.600 kr
Såldes den 3 april 2017
7356 Vas
Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), höjd: 18 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7312 Bordssurtout
Skultuna, 3 st flaskor, höjd: 25 cm
Såld: 700 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7304 Tallrikar
11 st, Glas
Såld: 150 kr
Såldes den 3 april 2017
7297 Fiskservis
England Johnson Bros, 14 del
Såld: 700 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7250 Skål
Såld: 200 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7232 Sameknivar
2 st, en signerad EB, längd: 21-24
Såld: 1.700 kr
Såldes den 3 april 2017
7125 Hattask
med hög hatt, skinn
Såld: 250 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7076 Burkar
2 st. tenn, höjd: 5 - 13
Såld: 1.200 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7053 Vinglas
10 st. Reijmyre Glasbruk, rött glas
Såld: 1.600 kr
Såldes den 3 april 2017
7051 Färglitografi
Såld: 600 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7014 Flaska
Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, höjd: 16 cm
Såld: 1.300 kr
Såldes den 3 april 2017 -
7006 Väggrelief
Såld: 1.700 kr
Såldes den 3 april 2017