GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 13038320

nr 1303 8320

Josef Ekberg

(1877-1945), Sverige

Ytterfoder, Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. 1911. Höjd: 40 cm

Konditionsrapport: slitage, skador, spricka/ sprickor

Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:03:21

Josef Ekberg

Läs mer om Josef Ekberg
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio