GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11116319
*
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 maj 2017
kl 18:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 20:31:39
1
150 kr
27/5 21:35:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:48
-
5315 Penselvas
Kina, porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:48
-
5265 Vas
Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:21
-
4399 Vas
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:32
*
Vas
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 20:31:39 | 1 | 150 kr |
27/5 21:35:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
5198 Hänkelvas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans med dek..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:48 -
5315 Penselvas
Kina, porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:48 -
5265 Vas
Kina, Blåvit. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:21
-
4399 Vas
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tröja, Rörstrand..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:32