GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12782040

nr 1278 2040

Josef Ekberg

(1877-1945), Sverige

Vas, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg. Sgrafittodekor. Signerad, daterad 1915. Höjd: 26 cm

Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 september 2019
kl 19:03:04

30/8 16:38:51 1      Vinnande bud
30/8 16:40:12 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 30 sep

Keramik

Läs mer om Keramik

Josef Ekberg

Läs mer om Josef Ekberg