GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12782069

nr 1278 2069

Josef Ekberg

(1877-1945), Sverige

Vas, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg. Sgrafittodekor. Signerad, daterad 1923. Höjd: 13 cm

Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.

Utrop:

300 kr - 800 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 16:41:21)
Uppdatera
Visning

fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9

Auktionen
avslutas:

måndag 30 september kl 18:32:48

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 30 sep

Keramik

Läs mer om Keramik

Josef Ekberg

Läs mer om Josef Ekberg