bakg

  UR & KLOCKOR / Väggur / Väggur 8124265



*

nr 812 4265


Väggur

Kling, Gefle, bemålat, höjd: 36


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2013
kl 20:05:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/3 20:04:12 1      Vinnande bud
4/3 12:33:17 2      150 kr
4/3 12:33:29 2      250 kr
4/3 12:33:41 2      350 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat gefle kling klocka svensk keramik svenska keramiker väggklocka väggur
  • 4078 Lodur
    Sent 1800-tal, Valnöt. Höjd: 120
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:13
  • 4291 Väggur
    längd: 85cm
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:27




Ladda ner broschyr