ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Väggtextil 13351077

nr 1335 1077

Christina Knall

(f. 1947), Sverige

Väggtextil, Christina Knall (f. 1947), Sverige. "Sjölandskap". Signerad, daterad 1977, ca 60x76 cm

Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:17:30

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Christina Knall

Läs mer om Christina Knall