KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12343058

nr 1234 3058

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Tusch, Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Kvinna i soffa. Signerad, daterad -42. Motivet: 42x26

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 19:57:14

10/2 19:57:37 1      Vinnande bud

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt