KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13431015

nr 1343 1015

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Träsnitt, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Mälarvarvet". Signerad, numrerad 67/95, daterad -64. Motivet: 21x29 cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 19:04:03

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth