KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14099250

nr 1409 9250

Elsa Hammar-Moeschlin

(1879-1950), Sverige

Träsnitt, Två gummor. Signerad. Motivet: 15x13 cm, yttermått inklusive ram: 25x21 cm

Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 19:13:44

Elsa Hammar-Moeschlin

Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin