KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 13862042

nr 1386 2042

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Torrnål, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 129/150, "Slussen med gam". Motivet: 19x22cm, yttermått inklusive ram: 35x47cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 22 mars 2021
kl 19:48:55

  • Tema
  • 22 mar

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth