KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12451001

nr 1245 1001

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Teckning, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Hus. Signerad. Tusch. Motivet: 9,5x14,5 cm

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 1 april 2019
kl 20:27:47

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell
Lis Husberg (f. 1920)