bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038204



*

nr 1303 8204


Spegel

Rokokostil, 115x53 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 20:19:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 18:55:01 1      350 kr
27/1 17:12:14 2      700 kr
27/1 18:49:51 3      450 kr
27/1 18:49:51 2      500 kr (Budbetjänt)
27/1 20:12:42 4      600 kr
27/1 20:12:42 2      700 kr (Budbetjänt)
27/1 20:13:46 4      800 kr
27/1 20:14:55 2      Vinnande bud
27/1 20:16:07 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 5456 Glasmästarspegel
    1800-tal, 47x25 cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:48
  • 5259 Sminkbord
    Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd:..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:07
  • 5701 Spegel
    + konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    24 feb kl 19:53




Ladda ner broschyr