bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12453096



*

nr 1245 3096


Spegel

rokokostil, 52x18


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 april 2019
kl 18:58:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 22:05:38 1      100 kr
30/3 12:36:28 2      150 kr
1/4 12:19:08 3      400 kr
1/4 14:18:04 4      300 kr
1/4 14:18:04 3      350 kr (Budbetjänt)
1/4 14:19:01 4      Vinnande bud
1/4 16:50:16 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 1041 Spegel
    + konsol. Höjd: 225+ 64 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 augusti kl 20:22
  • 1026 Spegel
    1940-/50-tal. Diameter: 49
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 augusti kl 20:03
  • 1370 Spegel
    Karl Johan, mahogny, 122x49 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 augusti kl 19:44
  • 1314 Spegel
    Markaryd, mässing. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 augusti kl 18:43
  • 1319 Spegel
    nutida, 86x50 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 augusti kl 18:23




Ladda ner broschyr