bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12453096



*

nr 1245 3096


Spegel

rokokostil, 52x18


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 april 2019
kl 18:58:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 22:05:38 1      100 kr
30/3 12:36:28 2      150 kr
1/4 12:19:08 3      400 kr
1/4 14:18:04 4      300 kr
1/4 14:18:04 3      350 kr (Budbetjänt)
1/4 14:19:01 4      Vinnande bud
1/4 16:50:16 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 2512 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna vid spege..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:22
  • 2445 Spegel
    + konsolbord+ tre krön. Sengustaviansk stil. Höjd:..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 20:40
  • 2320 Spegel
    20-tal, 102x40 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 20:13
  • 2239 Spegel
    3 delad, 76x85 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 18:16
  • 2304 Spegel
    Guldfärgar, 72x41 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 20:00
  • 2052 Spegel
    Gustaviansk stil, 1800-tal, 88x60, slipat glas
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:37




Ladda ner broschyr