bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12453096



*

nr 1245 3096


Spegel

rokokostil, 52x18


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 april 2019
kl 18:58:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 22:05:38 1      100 kr
30/3 12:36:28 2      150 kr
1/4 12:19:08 3      400 kr
1/4 14:18:04 4      300 kr
1/4 14:18:04 3      350 kr (Budbetjänt)
1/4 14:19:01 4      Vinnande bud
1/4 16:50:16 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 4255 Spegel
    Belgien, 54x42 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 juli kl 19:35
  • 2131 Spegel
    Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 juli kl 20:35
  • 4363 Spegel
    Gustaviansk stil, Grythyttan, 81x41 cm
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 juli kl 18:50
  • 4348 Spegelbyrå
    Nyroko, Valnöt / magogny. Bredd: 96, djup: 52 cm, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    13 juli kl 18:41




Ladda ner broschyr