bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12455296



*

nr 1245 5296


Spegel

ramens yttermått: 41x34


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 april 2019
kl 20:04:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/4 19:43:53 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 9497 Spegel
    + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:14
  • 9109 Spegel
    1800-tal, ca 80x73cm, nyckel
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:13
  • 9436 Spegel
    1800-tal. Höjd: 150 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:58




Ladda ner broschyr