bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13384615



*

nr 1338 4615


Spegel

omkring 1900, bemålad, 140x64 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 juli 2020
kl 20:44:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/7 12:23:05 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8277 Spegel
    126x55 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 19:43
  • 8113 Spegel
    160x75 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 20:08
  • 8039 Spegel
    1880/90-tal, krönt med krona, 96x61cm
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 19:39




Ladda ner broschyr