bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038303



*

nr 1303 8303


Spegel

nutida, 106x81 cm


Utrop:

100 kr - 500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 20:37:07


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 mars kl 18:05
  • 5299 Spegel
    Oval, Gustaviansk stil, 64x65 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 mars kl 19:49




Ladda ner broschyr