bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9603015



*

nr 960 3015


Spegel

NK, höjd: 98 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 19:33:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 17:13:26 1      700 kr
11/5 16:13:50 2      Vinnande bud
11/5 19:27:53 3      1.100 kr
11/5 19:27:53 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar




Ladda ner broschyr