bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9603015



*

nr 960 3015


Spegel

NK, höjd: 98 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 19:33:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 17:13:26 1      700 kr
11/5 16:13:50 2      Vinnande bud
11/5 19:27:53 3      1.100 kr
11/5 19:27:53 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
  • 6474 Spegel
    123x63 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 20:17
  • 6097 Spegel
    1960-tal, teak, Fröseke, Nybro, 124x34 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 20:02
  • 6191 Spegel
    Björk, 145x66 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 20:59
  • 6039 Spegel
    Flätad rotting, diameter: 62 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 20:08
  • 6520 Spegel
    höjd: 133cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 19:20
  • 6429 Spegel
    höjd: 162cm. Bredd: 70cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 oktober kl 19:54




Ladda ner broschyr