bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9602333



*

nr 960 2333


Spegel

med ljusarmar, Sekelskifte, höjd: 55 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 20:01:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/5 19:05:39 1      100 kr
11/5 15:36:54 2      150 kr
11/5 18:43:22 3      350 kr
11/5 18:44:32 2      300 kr
11/5 18:44:32 3      350 kr (Budbetjänt)
11/5 19:54:36 4      400 kr
11/5 19:56:24 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusarmar sekelskifte spegel speglar
  • 4232 Spegel
    Nyrokoko, 59x80 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 oktober kl 21:02




Ladda ner broschyr