bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343332



*

nr 1234 3332


Spegel

mahogny, 93x60


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 20:09:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 21:06:14 1      100 kr
11/2 19:59:42 2      150 kr
11/2 20:01:17 1      200 kr
11/2 20:01:59 2      250 kr
11/2 20:04:03 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
  • 7046 Spegel
    empirestil, 62x120cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:14
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:05




Ladda ner broschyr