bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12343332



*

nr 1234 3332


Spegel

mahogny, 93x60


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 20:09:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 21:06:14 1      100 kr
11/2 19:59:42 2      150 kr
11/2 20:01:17 1      200 kr
11/2 20:01:59 2      250 kr
11/2 20:04:03 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
  • 9497 Spegel
    + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:14
  • 9109 Spegel
    1800-tal, ca 80x73cm, nyckel
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:13
  • 9436 Spegel
    1800-tal. Höjd: 150 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 20:58




Ladda ner broschyr