bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12665498



*

nr 1266 5498


Spegel

+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 50-155 cm


Konditionsrapport: skadad skiva

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 29 juli 2019
kl 18:18:11


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 2123 Spegel
    44x56 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 19:36
  • 2081 Spegel
    barockstil, 90x64 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 18:31
  • 2078 Spegel
    Nyrokoko, 74x47, bemålad
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 augusti kl 20:28




Ladda ner broschyr