bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12665498



*

nr 1266 5498


Spegel

+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 50-155 cm


Konditionsrapport: skadad skiva

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 29 juli 2019
kl 18:18:11


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 3096 Garderobsskåp
    1880-tal, spegeldörr. Bredd: 92, djup: 55 cm, höjd..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 20:05
  • 3062 Spegel
    + spegellampetter, 3 delar, Tenn, 30-tal. Höjd: 41..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:32
  • 3285 Spegel
    180x68 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:32
  • 3181 Spegel
    1960-tal, 91x43 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:25
  • 9393 Spegel
    Empirestil, 91x47 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:22
  • 3201 Spegel
    Karl Johanstil, Björk, 73x36 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 20:01




Ladda ner broschyr