bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13834612



*

nr 1383 4612


Spegel

+ konsol, ny-Louis seize. Höjd: 48 + 190. Längd: 70 cm, mässingsdekor


Konditionsrapport: slitage

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2021
kl 18:00:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/3 22:15:53 1      300 kr
6/3 15:11:46 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol mässingsdekor ny-louis seize spegel speglar
  • 3293 Sockel
    till spegel. Längd: 82, djup: 13 cm, höjd: 44 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 20:47
  • 4171 Spegel
    110x50, nutida
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 april kl 20:22
  • 3370 Spegel
    Asien, 74x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 19:47
  • 3077 Spegel
    med hylla, teak, 85x42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 april kl 20:48
  • 3330 Spegel
    metall, Orientalisk, nutida, yttermått inklusive r..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 18:18
  • 3317 Spegel
    metall, yttermått inklusive ram: 37x27 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 19:41




Ladda ner broschyr