bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13058028



*

nr 1305 8028


Spegel

Jugend Mahogny, 131x60 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 februari 2020
kl 19:10:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/1 17:49:02 1      100 kr
3/2 12:50:42 2      250 kr
3/2 17:53:45 3      500 kr
3/2 18:57:16 4      450 kr
3/2 18:57:16 3      500 kr (Budbetjänt)
3/2 18:57:51 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugend mahogny spegel speglar
  • 7046 Spegel
    empirestil, 62x120cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:14
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:05




Ladda ner broschyr