bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12968661



*

nr 1296 8661


Spegel

Furu, 133x82 cm


Utrop:

100 kr - 500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 december 2019
kl 19:31:23


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: furu spegel speglar
  • 6474 Bordsspegel
    Venetiansk, 39x32 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 jan kl 18:07
  • 5194 Spegel
    + konsol, Karl Johan, mahogny. Höjd: 184+ 70 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 jan kl 20:57
  • 8302 Spegel
    112x45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr