bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13835101



*

nr 1383 5101


Spegel

Fröseke, "Eva", diameter: 54 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2021
kl 20:13:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 21:56:20 1      300 kr
3/3 19:54:24 1      500 kr
5/3 18:23:26 2      350 kr
5/3 18:23:26 1      400 kr (Budbetjänt)
5/3 18:23:39 2      500 kr
5/3 18:23:39 1      500 kr (Budbetjänt)
5/3 18:24:07 2      700 kr
8/3 18:29:40 3      Vinnande bud
8/3 18:30:54 3      justering av budtak
8/3 18:30:54 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Karneval (Stig Lindberg)
Karneval designades av Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg och var i produktion 1958-1962.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
  • 4171 Spegel
    110x50, nutida
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 20:22
  • 3077 Spegel
    med hylla, teak, 85x42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 20:48
  • 3330 Spegel
    metall, Orientalisk, nutida, yttermått inklusive r..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 19:41
  • 3076 Spegel
    Teak, 1950/60-tal, 66x40 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 april kl 19:51




Ladda ner broschyr