bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038089



*

nr 1303 8089


Spegel

Förgylld ram, 85x45cm


Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 18:42:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 18:54:23 1      300 kr
27/1 17:10:31 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar




Ladda ner broschyr