bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14277241



*

nr 1427 7241


Spegel

+ byrå, mahogny. Längd: 118 cm. Djup: 50 cm, höjd: 90+ 103 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2021
kl 20:21:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/10 07:01:12 1      100 kr
20/10 17:45:41 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå mahogny spegel speglar trä
  • 7255 Bordspegel
    nysilver, omkring 1900, yttermått inklusive ram: 2..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 20:45
  • 7096 Spegel
    + 1 par spegellampetter, Tenn. Höjd: 40-60 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 18:08
  • 7493 Spegel
    138x65cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 20:04
  • 7114 Spegel
    88x68, nutida
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 19:29
  • 7197 Spegel
    Björk, oval, 110x57 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 20:21
  • 7356 Spegel
    Ek, 1960-tal, 114x44 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    6 december kl 20:23




Ladda ner broschyr