bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14203077



*

nr 1420 3077


Spegel

bronserad ram, 104x117 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 september 2021
kl 19:31:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/9 10:55:48 1      500 kr
21/9 16:35:10 2      Vinnande bud
22/9 19:05:10 2      justering av budtak
24/9 08:23:05 2      justering av budtak


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad ram spegel speglar
  • 8253 Garderobsskåp
    med spegel. Jugend, björk. Bredd: 106, djup: 51 cm..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 19:22
  • 8064 Golvspegel
    "Roulette", papier-maché, AB Nybrofabriken, Frösek..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 19:28
  • 8450 Hallmöbel
    1970-tal, Spegel + bord, spegel 105x85 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 18:53
  • 7241 Spegel
    + byrå, mahogny. Längd: 118 cm. Djup: 50 cm, höjd:..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 20:21
  • 8272 Spegel
    126x79cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 18:38
  • 8379 Spegel
    158x72 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 19:44




Ladda ner broschyr