bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12342444



*

nr 1234 2444


Spegel

Bladguld, 84x84


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:22:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 11:45:57 1      100 kr
11/2 15:24:14 2      200 kr
11/2 16:09:09 3      300 kr
11/2 19:15:11 4      300 kr
11/2 19:15:11 3      300 kr (Budbetjänt)
11/2 19:15:41 4      350 kr
11/2 19:17:24 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld spegel speglar
  • 9497 Spegel
    + konsolbord. Höjd: 135+ 59 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:14
  • 9109 Spegel
    1800-tal, ca 80x73cm, nyckel
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 18:13
  • 9436 Spegel
    1800-tal. Höjd: 150 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 sept kl 20:58




Ladda ner broschyr