bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12826191



*

nr 1282 6191


Spegel

Björk, 145x66 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 oktober 2019
kl 20:59:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/10 20:36:27 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
  • 6127 Bordsspegel
    nysilver. Höjd: 33 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 november kl 20:13
  • 6282 Spegel
    1920 tal, förgylld ram. Höjd: 129cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 november kl 18:09
  • 6076 Spegel
    67x55 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 november kl 20:09




Ladda ner broschyr