bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12826191



*

nr 1282 6191


Spegel

Björk, 145x66 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 oktober 2019
kl 20:59:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/10 20:36:27 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
  • 4255 Spegel
    Belgien, 54x42 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 19:35
  • 2131 Spegel
    Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 20:35
  • 4363 Spegel
    Gustaviansk stil, Grythyttan, 81x41 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 18:50
  • 4348 Spegelbyrå
    Nyroko, Valnöt / magogny. Bredd: 96, djup: 52 cm, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 juli kl 18:41




Ladda ner broschyr