ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13846219
*
nr 1384 6219
Spegel
Art Déco, 106x40 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2021
kl 19:16:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 13:20:22
1
700 kr
11/3 20:49:52
2
800 kr
12/3 23:03:21
3
900 kr
13/3 21:01:30
4
1.800 kr
15/3 15:28:51
5
1.600 kr
15/3 15:28:51
4
1.700 kr (Budbetjänt)
15/3 15:29:14
5
2.200 kr
15/3 17:44:40
6
2.200 kr
15/3 17:44:40
5
2.200 kr (Budbetjänt)
15/3 19:10:17
5
Vinnande bud
15/3 19:11:18
1
2.400 kr
15/3 19:11:18
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco spegel speglar
-
8353 Dekorelement
1800-talets mitt, spegelunderrede. Längd: 77 cm. H..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:49
-
8283 Rakspegel
1800-tal, med spegel och låda, mahogny. Längd: 29 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:46
-
8290 Smyckeskrin
Lackarbete med asiatisk dekor, bemålat trä, lådor,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8423 Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:09
-
8151 Spegel
1800-tal, glasmästarspegel, 68x27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:22
-
8150 Spegel
empirestil, omkring 1900, målad dekor 89x49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1384 6219
Spegel
Art Déco, 106x40 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 13:20:22 | 1 | 700 kr |
11/3 20:49:52 | 2 | 800 kr |
12/3 23:03:21 | 3 | 900 kr |
13/3 21:01:30 | 4 | 1.800 kr |
15/3 15:28:51 | 5 | 1.600 kr |
15/3 15:28:51 | 4 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
15/3 15:29:14 | 5 | 2.200 kr |
15/3 17:44:40 | 6 | 2.200 kr |
15/3 17:44:40 | 5 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
15/3 19:10:17 | 5 | Vinnande bud |
15/3 19:11:18 | 1 | 2.400 kr |
15/3 19:11:18 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco spegel speglar
-
8353 Dekorelement
1800-talets mitt, spegelunderrede. Längd: 77 cm. H..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:49 -
8283 Rakspegel
1800-tal, med spegel och låda, mahogny. Längd: 29 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:46 -
8290 Smyckeskrin
Lackarbete med asiatisk dekor, bemålat trä, lådor,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:28
-
8423 Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:09 -
8151 Spegel
1800-tal, glasmästarspegel, 68x27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:22 -
8150 Spegel
empirestil, omkring 1900, målad dekor 89x49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:53