bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038296



*

nr 1303 8296


Spegel

diameter: 60 cm


Konditionsrapport: nagg

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 20:25:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/1 19:56:12 1      100 kr
24/1 18:56:24 2      300 kr
26/1 19:02:48 3      200 kr
26/1 19:02:48 2      250 kr (Budbetjänt)
27/1 18:11:07 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 7046 Spegel
    empirestil, 62x120cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:14
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:05




Ladda ner broschyr