bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12826474



*

nr 1282 6474


Spegel

123x63 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 oktober 2019
kl 20:17:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/10 17:47:14 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 4276 Hyllskåp
    Med spegel. Bredd: 81,5 cm. Djup: 52 cm, höjd: 193 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 19:51
  • 5054 Sminkbord
    med stol, 50/60-tal, Bredd: 88 cm. Djup: 36 cm, hö..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:11
  • 4187 Spegel
    + ett par, Lampetter, Tenn. Höjd: 33-50
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:27
  • 4190 Spegel
    1960-tal, 122x45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:29
  • 4279 Spegel
    Blyinfattat glas. Höjd: 100x56cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 19:53
  • 4100 Spegel
    Christer Sjögren (1926-2008), Sverige. Glas, diame..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 18:03




Ladda ner broschyr