bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12826474



*

nr 1282 6474


Spegel

123x63 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 oktober 2019
kl 20:17:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/10 17:47:14 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6445 Spegel
    + konsolbord, Stenskiva, spegel 170x70, konsolbord..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 19:18
  • 4326 Spegel
    Gustaviansk stil, 52x71cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 20:26
  • 6440 Spegel
    med bakgrundsbelysning, nutida, 160x70 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 18:59
  • 6035 Spegel
    rosor, bemålad. Bredd: 69 cm. Höjd: 95 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 20:03
  • 6162 Spegellampett
    omkring 1900. Bredd: ca 35 cm. Djup: ca 12 cm, höj..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juni kl 18:55




Ladda ner broschyr