bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038302



*

nr 1303 8302


Spegel

112x45 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 20:45:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/1 20:40:52 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 7046 Spegel
    empirestil, 62x120cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:14
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:05




Ladda ner broschyr