bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13058139



*

nr 1305 8139


Spegel

1940-/50-tal, 56x74 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 februari 2020
kl 20:06:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/1 10:52:59 1      100 kr
3/2 10:11:16 2      150 kr
3/2 19:47:40 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 7046 Spegel
    empirestil, 62x120cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 20:14
  • 7401 Spegel
    med hylla, 1960-tal, 78x111 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 19:26
  • 7247 Spegel
    Oval, 51x62cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 mars kl 18:05




Ladda ner broschyr