bakg

  MÖBLER / Bord / Sminkbord 13095259



*

nr 1309 5259


Sminkbord

Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 februari 2020
kl 19:08:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 10:36:21 1      300 kr
24/2 19:03:02 2      400 kr
24/2 19:03:32 3      700 kr
24/2 19:03:57 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord




Ladda ner broschyr